Turinys
Iki 1900-ųjų pradžios vienintelis būdas atvėsinti namą buvo atidaryti langą. Nors oro kondicionierių technologija buvo išrasta 1902 m., ji buvo pradėta naudoti tik XX amžiaus 20-ajame dešimtmetyje. Po to namų komfortas pasikeitė visiems laikams. Netrukus įmonės, kurios specializuojasi šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) srityse, visoje šalyje pradėjo montuoti ir aptarnauti namų vėsinimo sistemas.
Ar esate vienas iš namų savininkų, kurie neįsirengė oro kondicionieriaus? O gal jūsų sistema tokia sena, kad pakeitimo kaina atsipirks taupant energiją? Pramonės standartai rodo, kad senesnės nei 10–12 metų sistemos gali veikti naudojant senesnę energiją sunaudojančią technologiją arba, jei jos netinkamai prižiūrimos, gali turėti susidėvėjusių dalių, kurios mažina efektyvumą. Yra tiek daug svarių priežasčių įdiegti centrinį oro kondicionierių arba pakeisti esamą, senesnę mašiną. Galbūt turėtumėte persvarstyti.
Oro kondicionieriaus privalumai
Gyvenama aplinka
Oro kondicionavimas leido žmonėms pirmą kartą patogiai gyventi karštuose šalies dykumos regionuose. Tokios sritys kaip Finiksas ir Tuksonas staiga suklestėjo, nes nauji gyventojai atsikraustė, kad galėtų pasinaudoti šiltu, saulėtu klimatu, žinodami, kad jų namai gali būti patogūs, nepaisant išorinės temperatūros.
Nauda sveikatai
Karštas, nefiltruotas oras gali sustiprinti kvėpavimo sutrikimus, alergijas, karščio sukeltą stresą, sinusų problemas ir ribotą mobilumą. Žmonės, kenčiantys nuo šių ligų, mano, kad filtruotas šaltas oras sumažina diskomfortą ir alergijos simptomus. Per didelis karštis gali būti žalingas. Ypatingais atvejais žmonės gali patirti šilumos išsekimą arba šilumos smūgį. Žmonėms, turintiems širdies problemų ar kitų rimtų sveikatos sutrikimų, vėsi aplinka gali būti būtina.
Sumažinama drėgmė
Drėgmė yra vandens kiekis ore, gali sukelti tiek pat diskomforto, kiek aukšta temperatūra. Dėl per didelės drėgmės mes prakaituojame, o kadangi oras yra perpildytas drėgmės, prakaitas neišgaruoja. Garavimas yra vienas iš svarbiausių organizmo mechanizmų, padedančių palaikyti šiluminę pusiausvyrą. Kai jis slopinamas, liekame su lipniais šlapiais drabužiais, bloga nuotaika ir mieguistumu.
Suteikia komfortą
Dažnai dirglumą ir nuovargį sukelia pernelyg dideli karščio ar šalčio laikotarpiai. Šiuos nuotaikų svyravimus dažnai lydi galvos skausmas, peršalimas, kosulys ir kitos nedidelės, bet varginančios būklės.